• 14-200 Iława, ul. Niepodległości 11 B
 • 89 649 16 04
 • Sztuczne boisko

  Informacja i zamówienia
  Marek Witkowski - gospodarz obiektu
  tel. 604 188 402
  e-mail: sekretariat@icstir.pl             Boisko sportowe położone jest w południowo - zachodniej części miasta. Widoczne jest z drogi krajowej nr 16 wjeżdżając do Iławy od strony Grudziądza. Powstało one na terenie byłej giełdy samochodowej zlokalizowanej na boisku żużlowym. Dojazd do nowego obiektu sportowego możliwy jest z ul. Sienkiewicza, drogą pomiędzy basenem (CTR) oraz Liceum Ogólnokształcącym. Na boisko można dostać się także od strony stacji kolejowej Iława Miasto. Zrealizowana inwestycja stanowi swoiste dopełnienie przyległych terenów o charakterze sportowo - rekreacyjnym (stadionem miejskim, kortami tenisowymi, pływalnią miejską, plażami miejskimi) oraz rozległą bazą noclegową o zróżnicowanym standardzie i cenie w zależności od potrzeb.

   
  Gmina Miejska Iława w dniu 26 listopada 2010 r. podpisała umowę z Województwem Warmińsko-Mazurskim o współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Budowy boiska  sportowego wraz z drogą  dojazdową  przy ul. Sienkiewicza w Iławie".
  Inwestycja współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 z osi priorytetowej 4. - Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast, Działanie 4.2. - Rewitalizacja miast. Całkowita wartość projektu wynosi 2 987 244,00 zł. Kwota dofinansowania stanowi  niecałe 64% i kształtuje się na poziomie 1 902 575,68 zł. Pozostałą część w wysokości 1 084 668,32 PLN sfinansowała z własnego  budżetu  Gmina Miejska  Iława.  Dzięki temu na terenach do tej pory niezagospodarowanych powstał okazały obiekt sportowy.

  W skład całej inwestycji wchodzą: boisko o  nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 105 m x 68 m ogrodzone siatką z tworzywa sztucznego o wymiarach 113 m x 74 m i droga dojazdowa z placem manewrowym oraz ciągi piesze wokół całej płyty boiska.
  Obiekt został wyposażony w drenaż, który ma za zadanie odwodnienie całej płyty boiska oraz wybudowany został system kanalizacji deszczowej, który łączy odwodnienie płyty boiska z systemem miejskim. Boisko posiada także profesjonalny system oświetlenia pozwalający na użytkowanie obiektu po zmroku. Aby inwestycja mogła być zrealizowana konieczna była przebudowa odcinka gazociągu oraz wykonanie muru oporowego w północno - zachodniej części działki Zamawiającego. Inwestor zadbał również o konserwację nawierzchni syntetycznej poprzez zakup sprzętu w skład którego weszły: ciągnik kompaktowy, zgrzebło wertykulacyjne, zaczesywarka oraz odśnieżarka wirnikowa.
   
  Boisko po przeprowadzonych badaniach przez londyńskie laboratorium "LABOSPORT" otrzymało certyfikat FIFA 2 STAR. Licencja ta pozwala na organizację w Iławie rozgrywek o charakterze międzynarodowym.
   
  Jest to kolejny obiekt, który w znaczący sposób poszerza bazę sportowo-rekreacyjną i wzbogaca ofertę na aktywne spędzanie wolnego czasu w Iławie. Ciekawostkę stanowi również fakt, że boiska treningowe klubu piłkarskiego Real Madryt posiadają dokładnie taką samą nawierzchnię jak zrealizowane właśnie boisko sportowe w Iławie.

  Pozostałe obiekty

  • Skatepark
  • Lodowisko
  • Statek Ilavia
  • Korty tenisowe
  • Stadion
  • Orliki
  • Hala sportowo-widowiskowa
  • Basen