• 14-200 Iława, ul. Niepodległości 11 B
 • 89 649 16 04
 • Finał Wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

  Kwiecień 10, 2019 |

  Iława już po raz siódmy będzie gospodarzem Finału Wojewódzkiego XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej w dniach 15-16 kwietnia 2019 r. rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Iławie.

  Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, udział wzięło kilkaset tysięcy uczestników z ponad 1 600 drużyn. Do Finałów Wojewódzkich zakwalifikowały się najlepsze drużyn z eliminacji gminnych i powiatowych. Z Finałów Wojewódzkich z kolei do Finału Ogólnopolskiego awansują „najlepsi z najlepszych”.  Zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10 i do lat 12 (kategoria U-8 kończy rywalizację na etapie Finału Wojewódzkiego) poznamy 2 maja 2019 r. Wówczas to na PGE Narodowym w Warszawie, kilka godzin przed meczem o Puchar Polski – w obecności m.in. prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i selekcjonera Jerzego Brzęczka – rozegrane zostaną spotkania finałowe.

  Wracając do Finału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w Iławie. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w poniedziałek 15 kwietnia 2019 r. Od godz. 10 na boiskach będą rywalizowali chłopcy i dziewczynki w kategoriach U-8 oraz U-10. Drugiego dnia, czyli we wtorek 16 kwietnia, od godz. 10 o wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy (oraz na mecz reprezentacji Polski, bo taka jest m.in. nagroda za zwycięstwo w Finale Wojewódzkim) powalczą zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii U-12. Łącznie w ciągu dwóch dni na dwunastu boiskach będzie rywalizowało ok. 1 200 dzieci!

  Powiat iławski w Finale Wojewódzkim reprezentowali będą:

  • Kategoria U-8: UKS Mały Jeziorak Iława (chłopcy)
  • Kategoria U-10: GKS LZS Wikielec (chłopcy)
  • Kategoria U-12: UKS Mały Jeziorak Iława (dziewczynki) oraz SP Lubawa (chłopcy)

  Głównymi organizatorami Finału Wojewódzkiego są Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, przy współudziale Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.