• 14-200 Iława, ul. Niepodległości 11 B
 • 89 649 16 04
 • 4 Piknik Inspiracji Nad Małym Jeziorakiem – 15.09.2018 r.

  Wrzesień 4, 2018 |

  Szanowni Państwo,

  miło nam poinformować, że 15 września w Iławie odbędzie się czwarta już edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Ideą tego naukowego święta naszego regionu jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych oraz nauka poprzez zabawę a jego nadrzędnym celem jest rozbudzanie  apetytu na wiedzę wśród młodego pokolenia.

  Na tegorocznego inspiratora naszego Pikniku został wybrany Nicola Tesla. Autor 300 patentów i twórca przeszło 120 pionierskich wynalazków, z którego każdy albo znalazł własne zastosowanie albo przyspieszył rozwój inżynierii elektrycznej i innych gałęzi nauki w XX wieku

  W tym roku pragniemy zafascynować światem nauki jak największą liczbę młodych osób. Na nasze zaproszenie w Pikniku wezmą udział studenckie koła naukowe uczelni wyższych z całej Polski a także pasjonaci nauki i firmy prywatne, którzy na swoich stoiskach zainspirują dzieci i młodzież do poszerzania horyzontów i zaszczepią nowe pasje. Staramy się przede wszystkim o to, aby każda edycja była wyjątkowa i wnosiła coś nowego co sprawi, że uczestnicy pikniku nie będą mogli się doczekać tego wydarzenia. Miasteczko Małego Pi zostanie podzielone  na pięć stref: powietrze czyli reprezentanci świeżego powiewu nauk humanistycznych, woda, która należeć będzie do pasjonatów wodnych przygód, ziemia jako miejsce twardo stąpających po ziemi, w tej grupie znajdą się fachowcy od nauk ścisłych, ekonomiści i mundurowi oraz strefa ognia dla ogarniętych twórczym ogniem artystów i sportowców oraz kosmos dla wszystkich nauk związanych z fascynującym wszechświatem.

  Piknik Inspiracji to jednak nie tylko stoiska i popisy kół naukowych.  W programie przewidziane są także pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty Lego Inspiracji, bicie rekordu Guinessa w równoczesnym żonglowaniu piłeczkami, a także warsztaty dziennikarskie i Escape Rooms. Dla najmłodszych uczestników czekać będzie specjalnie wyznaczona strefa przedszkolaka, w której to oprócz kącika zabaw znajdą się atrakcje około naukowe dostosowane do poziomu percepcji naszych najmłodszych gości.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z iławskich szkół do udziału w naszym lokalnym święcie nauki i zachęcamy do zwiedzania stoisk inspiracji 15 września od godziny 9:30!

  Więcej informacji na naszej stronie  internetowej www.piknikinspiracji.pl oraz naszego fanpage na facebooku www.facebook.com/piknikinspiracji.